20 dollars

zarabiaj

piątek, 29 lipca 2011

Jak poprawić naszą przemianę materii?

Czym właściwie jest metabolizm? Otóż jest to sposób i szybkość z jaką komórki naszego organizmu spalają kalorie. Na jego szybkość wpływa wiele czynników. Jak zatem podregulować naszą przemianę materii?

Przemiana materii najczęściej zwalnia wraz z wiekiem lub na skutek zbyt radykalnych diet. Metabolizm można przyspieszyć kilkoma sposobami:

1. Jedz produkty podnoszące temperaturę ciała - takie właściwości ma np. ostra papryka, pieprz cayenne i turecki, imbir. Ich działanie możemy wzmocnić, pijąc herbatę czarną, czerwoną lub zieloną.

2. Jedz śniadania - zapewne znasz powiedzenie: "śniadanie to podstawa". Jest w nim mnóstwo prawdy, gdyż zjedzone śniadanie pobudza nasz układ trawienny do działania. Organizm przestawia się z "trybu nocnego" na "tryb dzienny".

3. Utrzymuj odpowiednią ilość spożywanych kalorii odpowiednio do prowadzonego trybu życia - nieprawdą jest, że jeśli będziemy spożywać małą ilość kalorii, dużo schudniemy. Owszem, będziemy chudnąć, ale tylko do czasu. Później organizm przestawi się na tryb rezerwy, a każda bardziej kaloryczna rzecz będzie od razu odkładała się w postaci tłuszczyku. W ten sposób organizm zabezpiecza się, gdyby znów przyszły "gorsze czasy". Jeśli chcemy schudnąć, skonsultujmy się z dietetykiem.

4. Uprawiaj sport - każdy rodzaj sportu pomaga. Najskuteczniejszy jest trening interwałowy, w którym ćwiczenia o dużym stopniu intensywności przeplatają się z tymi o małym stopniu intensywności.

5. Jedz mało przetworzone produkty - im dany produkt jest mniej przetworzony, tym więcej energii musi zużyć nasz organizm na jego strawienie.

6. Spożywaj posiłki regularnie - dziennie powinniśmy jeść 4-5 razy dziennie, gdyż wtedy nasz organizm spala wszystko na bieżąco. Odkłada niewiele, bo wie że niedługo będzie kolejny posiłek.

7. Odpowiednio komponuj dietę - nie może w niej zabraknąć białek, węglowodanów i tłuszczy. Najlepiej nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia, a wtedy nasza dieta będzie zbilansowana i nie będzie obciążać organizmu.

środa, 27 lipca 2011

Czerniak - uwaga na znamiona!

Każdy z nas ma na swoim ciele jakieś pieprzyki. Najczęściej nie zwracamy na nie uwagi, a powinniśmy zwłaszcza w słoneczne dni. Niestety większość ludzi zgłasza się do lekarza, gdy jest już za późno.

Czerniak to nowotwór złośliwy skóry. Szybko daje przerzuty. Najczęściej powstaje w obrębie pieprzyków. Najprostszą drogą do zachorowania na czerniaka jest nadmierna ekspozycja skóry na słońcu lub chodzenie na solarium.

Cechy podejrzanego znamienia:
 a) rozmiar - podejrzane znamiona są najczęściej duże i przekraczają 5 mm
 b) kolor - te kolory: ciemny brąz, biały, różowy, czerwony, szary, niebieski i szczególnie czarny mogą zwiastować czerniaka 
 c) nieregularne krawędzie - podejrzane znamię nie jest symetryczne 
 d) nieregularna powierzchnia - jeśli znamię sączy się, krwawi, łuszczy się itp. może być podejrzane 
 e) skóra wokół znamienia - jeśli jest napięta, zaczerwieniona, swędzi - powinno to wzbudzić nasze podejrzenia.

Każde podejrzane znamię należy pokazać dermatologowi, który zbada je dermatoskopem. Jeśli stwierdzi, że znamię jest do usunięcia, zostaniemy skierowani do chirurga, który usunie nasze znamię. Następnie wycięte znamię zostanie przekazane do badania histopatologicznego, które wykaże, czy był to czerniak, czy też nie.

poniedziałek, 25 lipca 2011

Jak dbać o dłonie?

Dłonie to wizytówka kobiety. Niestety środki chemiczne oraz środowisko zewnętrzne nie działają korzystnie na ich skórę. Musimy zatem pomóc naszym dłoniom i pielęgnować je jak tylko się da.

Codzienna pielęgnacja:
 - myjmy ręce w ciepłej wodzie delikatnym mydłem (np. glicerynowym) o obojętnym lb kwaśnym pH
- raz w tygodniu zastosujmy peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty, który przygotuje naszą skórę na wchłonięcie składników odżywczych zawartych w kremie
 - używajmy kremu jak najczęściej (latem nawilżającego, a zimą tłustego). Korzystajmy z kremów przeznaczonych do rąk, gdyż zawierają one mnóstwo odżywczych substancji
 - preparaty pielęgnacyjne stosuj na noc, gdyż wtedy zadziałają najskuteczniej
 - po umyciu dłoni dokładnie je wycieraj
 - świetnie na dłonie działa kąpiel parafinowa (parafinę można kupić w aptece).

Cellulit - jak się go pozbyć?

Jest nazywany "skórką pomarańczową". Pofałdowana i nierówna skóra jest wynikiem nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Zimą można go ukryć pod ubraniami, ale latem postarajmy się odsłonić piękne ciało. Jak się zabrać za cellulit?

1. Dieta
Bez diety nasze działania się nie powiodą. Ograniczmy spożycie alkoholu i słodyczy. Zrezygnujmy z dosładzanych serków, mlecznych deserów, cukru w czystej postaci i dań gotowych. Zamiast soli, używajmy ziół. Podstawą naszego codziennego menu powinny być białka pochodzące z chudego mięsa (głównie drobiowego), ryb, przetworów mlecznych oraz jaj. Dobrym źródłem białka są także warzywa, a w szczególności awokado, soja i soczewica.

2. Woda
Należy pić około 1,5 litra dziennie. Zamiast wody możemy pić także zieloną i czerwoną herbatę oraz napary z ziół. Taka ilość oczyści nas z toksyn i pomoże pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

3. Ćwiczenia
Skłony, przysiady, brzuszki, nożyce. Każde ćwiczenie bardzo pomaga w walce z cellulitem. Nie zapominajmy o regularnych ćwiczeniach, a po niedługim czasie zobaczymy rezultaty w postaci zmniejszenia cellulitu oraz wzmocnienia mięśni.

4. Kosmetki
Walkę z cellulitem mogą wspomóc różne antycellulitowe. Szukajmy takich, które w składzie mają: kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z bluszczu lub alg morskich.

5. Masaże i podszczypywanie
Wykonujmy je kilkakrotnie w ciągu dnia, a zwłaszcza przed wsmarowaniem kremu. Masaż i podszczypywanie skóry poprawi krążenie krwi, co spowoduje, że krem lepiej się wchłonie.

6. Prysznic
Polewajmy ciało naprzemian ciepłą i chłodną wodą. To również poprawi krążenie krwi. Pamiętajmy, by zawsze kończyć na chłodnym prysznicu.

wtorek, 19 lipca 2011

Zasady prawidłowego odżywiania

Nie od dziś wiadomo, że to co jemy wpływa na nasz wygląd i samopoczucie. Jednak w codziennym pośpiechu nie zwracamy zbytniej uwagi na nasz sposób odżywiania. Zasady prawidłowgo odżywiania powinny być dla nas wskazówką co robimy źle.

1. Dbaj o różnorodność jedzenia.
Nie ma takiego produktu, który dostarczyłby nam wszystkich substancji odżywczych. Dlatego, by zapewnić równowagę naszemu organizmowi, powinniśmy spożywać takie produkty jak: produkty zbożowe, warzywa i owoce, mleko i jego przetwory, produkty dostarczające pełnowartościowego białka. 


2. Pij przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.
Pijąc w trakcie posiłku, rozcieńczamy soki żołądkowe, co może powodować problemy trawienne. Prowadzi do powstania gazów, wzdęć i zaparć. Unikanie picia napojów w trakcie posiłku jest korzystne dla osób odchudzających się, gdyż zje się w takim przypadku mniej.


3. Pij dużo.
Wskazane jest picie co najmniej 2 litrów płynów dziennie. Najlepsze są: niesłodzone soki owocowe, woda mineralna oraz herbatki ziołowe.


4. Produkty zbożowe powinny być głównym źródłem energii.
Dostarczają one wielu potrzebnych skłądników odżywczych. Należy pamiętać, że pieczywo białe nie jest tak wartościowe, jak pieczywo razowe i grube kasze.


5. Unikanie soli.
Sól powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, dlatego w miarę możliwości należy starać się przyprawiać potrawy ziołami.


6. Produkty mleczne powinny być stałym elementem codziennej diety.
Mleko i jego przetwory dostarczają głównie wapnia, lecz także białka i witamin z grupy B, A i D. Zwracajmy uwagę na zawartość tłuszczu.


7. Ogranicz spożycie tłuszczów.
Dziennie nie powinno się przekraczać granicy 60 gram tłuszczy. Wskazane jest spożywanie nisko tłuszczowych produktów, takich jak n. p. chude mięsa i ryby, ziemniaki, ryż, makaron, warzywa i owoce. Tłuszcze zwierzęce najlepiej zastępować roślinnymi.

8. Unikanie cukru.
Cukier to puste kalorie. Jego nadmiar jest szkodliwy dla zdrowia. Jeśli musimy korzystać z cukru, używajmy fruktozy.

9. Zredukuj ilość spożywanych mięs.
Jedzenie mięsa 2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy, by dostaczyć organizmowi odpowiednią dawkę żelaza. Zalecane jest spożywanie chudych mięs np. kurczak, indyk.

10. Unikanie alkoholu.
Alkohol powinien być spożywany okazjonalnie. Jest on przede wszystkim kaloryczny, a nadmierne spożycie nie służy naszemu zdrowiu.

poniedziałek, 18 lipca 2011

Jak się pozbyć zbędnego owłosienia? Epilacja

Epilacja w przeciwieństwie do depilacji, usuwa włoski na stałe. Dzieje się to poprzez osłabienie cebulki i mieszków włosowych. Poniżej przedstawię metody epilacji.

Elektroliza - jest to powolna, lecz bardzo skuteczna metoda. Wykorzystuje prąd stały, który przepływa przez tkankę między dwoma elektrodami. Aby zniszczyć jeden mieszek włosowy potrzebne jest ok. 30 sekund.

Termoliza - wykorzystuje prąd zmienny (w przeciwieństwie do elektrolizy) o niskim napięciu i wysokiej częstotliwości. Wysoka temperatura, która wytwarza się podczas przepływu impulsu, niszczy mieszki włosowe. Czas potrzebny na zniszczenie jednego mieszka to kilka sekund.

Blend - to połączenie termolizy i elektrolizy. Zastosowanie prądu stałego i zmiennego powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Dzięki temu jest mniej bolesny niż dwa powyższe zabiegi. Jest to najbardziej skuteczny zabieg, lecz trwa bardzo długo.

Elektroepilacja - jest to jedyna potwierdzona metoda trwałego usunięcia owłosienia. Polega na wprowadzeniu do mieszka włosowego miniaturowej sondy. Jest ona wykonana ze stali chirurgicznej i to przez nią płynie prąd. Macierz włosa zostaje trwale uszkodzona, co uniemożliwia jego wzrost.

piątek, 15 lipca 2011

Jak się pozbyć zbędnego owłosienia? Depilacja

Depilacja pozwala na krótki czas pozbyć się niechcianego owłosienia. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie kłopotu owłosienia ze względu na duży wybór metod.

Golenie maszynką - tę metodę stosuje najwięcej kobiet, gdyż jest tania, szybka, łatwa i bezbolesna. Niestety aby móc się cieszyć gładką skórą należy powtarzać zabieg co kilka dni.

Wosk -  polega na nałożeniu warstwy wosku, a następnie szybkim oderwaniu papierowego paska. Włoski nie mogą być zbyt krótkie. Również jest to tania metoda, jednak dość bolesna. Może powodować podrażnienia. Pozwala na długi czas cieszyć się gładką skórą.

Depilator - małe pęsetki usuwają włoski wraz z cebulkami, przez co za każdym razem rosną coraz słabsze. Wadą jest bolesność zabiegu, jednak nowoczesne depilatory posiadają funkcje minimalizujące ból. Skóra jest gładka na kilka tygodni. Depilator może powodować wrastanie włosków w skórę.

Depilacja chemiczna -  preparaty oddziałują tylko na zewnętrzną część włosa. Dzięki kwasowi zostaje rozpuszczona kreatyna włosa. Już po chwili włos jest osłabiony. Jest to łatwy i bezbolesny sposób. Może powodować uczulenia.

Depilacja laserowa - włoski po tym zabiegu odrastają po kilku latach. Zabieg polega na wielokrotnym naświetlaniu włosów laserem o różnej długości fali odpowiednim do koloru włosa.Uszkodzeniu ulega brodawka włosa.

środa, 13 lipca 2011

Jak dbać o pięty?

Często zapominamy o pielęgnacji skóry pięt. Przypomina nam się o tym, gdy zbliża się lato i zaczynamy odsłaniać stopy. A może okazać się, że nasze pięty potrzebują ratunku.

Najczęstszą przyczyną problemów z piętami są: jedzenie dużych ilości mięsa i noszenie obuwia na twardej podeszwie. Co zrobić by owych problemów uniknąć?

1. Nośmy wygodne obuwie (latem bez pięt).
2. Jak najczęściej chodźmy boso po piasku lub trawie.
3. Wieczorem moczymy nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i soli.
4. Zmiękczoną skórę pięt ścieramy pumeksem, a następnie wcieramy maść z witaminą A.
5. Na popękane pięty pomaga kąpiel w rozgotowanym kleiku z siemienia lnianego.
6. Do smarowania pięt można użyć oleju z marchewki (kilka marchewek utrzeć na drobno, zalać szklanką oliwy z oliwek; odstawiamy na jedną godzinę; przecedzamy).
7. Należy urozmaicić dietę o owoce i warzywa.

poniedziałek, 11 lipca 2011

Jak latem ubierać się do pracy? cz.3

Na zewnątrz gorąco, a my musimy być w biurze ubrane elegancko? Która z nas nie miała kiedyś takiego problemu? Czy i na jakie odstępstwa można sobie pozwolić jeśli chodzi o strój do pracy latem?
 
 Dress code a moda 

Jeśli chodzi o kod formalny, moda raczej nie zagości w Twojej szafie. To nie znaczy, że musisz wyglądać staromodnie. Możesz przecież założyć modną apaszkę lub ubrać trendy biżuterię. Jednak nie można przesadzić z biżuterią. Wygląd można ożywić torebką.
W kodzie biznesowym obowiązuje dowolność jeśli chodzi o kolory. Można tworzyć różne kombinacje fasonów i kolorów. Można także dowolnie przebierać w spódnicach, które nie wychodzą z mody. Należy jednak skupić się także na tym, by dobrać do spódnicy odpowiednią "górę" i dodatki.
 
Oficjalne kody wcale nie są takie straszne. Klasyczne stroje nigdy nie wychodzą z mody i mogą nam posłużyć przez wiele lat. Ciekawe dodatki, makijaż, fryzura uzupełnią wizerunek modnej, a zarazem eleganckiej kobiety biznesu.

piątek, 8 lipca 2011

Jak latem ubierać się do pracy? cz. 2

Na zewnątrz gorąco, a my musimy być w biurze ubrane elegancko? Która z nas nie miała kiedyś takiego problemu? Czy i na jakie odstępstwa można sobie pozwolić jeśli chodzi o strój do pracy latem?
 
Kod biznesowy jest mniej rygorystyczny od kodu formalnego. Obowiązuje on np. w szkołach, biurach, firmach usługowych.
Co jest dozwolone?
 - dekompletowanie zestawów
 - noszenie eleganckich tunik i swetrów
 - zakładanie modnych fasonów spódnic, koszul i marynarek
 - góra i dół stroju mogą różnić się kolorem, wzorem itp.
Czego nadal nie można?
 - nie założyć rajstop
 - założyć spódnicy krótszej niż 10 cm nad kolanem
 - założyć sandałów lub odkrytych butów
 - założyć strój sportowy, dżinsy, wydekoltowane bluzki.

Kod luźny jest najmniej restrykcyjny jeśli chodzi o ubiór. Obowiązuje on w niektórych firmach w pewien umówiony dzień tygodnia. Dozwolone jest noszenie ubrań w stylu casual. Jeśli wybierzesz dżinsy załóż ciemne, bez żadnych ozdobników. Nadal należy wziąć pod uwagę, że skąpe i obcisłe ubrania nadal nie będą mile widziane.

czwartek, 7 lipca 2011

Jak latem ubierać się do pracy?

Na zewnątrz gorąco, a my musimy być w biurze ubrane elegancko? Która z nas nie miała kiedyś takiego problemu? Czy i na jakie odstępstwa można sobie pozwolić jeśli chodzi o strój do pracy latem?

Jeśli zależy nam na wizerunku profesjonalnej osoby powinnyśmy stosować się do zasad dress code. Określają one jasno wygląd pracownika w danej branży czy firmie. Zasadniczo można wyróżnić trzy sposoby ubierania się.
Kod formalny obowiązuje np. w dyplomacji, gdzie wymagany jest nienaganny wygląd. Wymagany jest wśród pracowników najwyższych szczebli w hierarchi firmy. Kod ten nie pozwala na dekompletowanie stroju czy szalone kolory. Ubrania powinny być dobre jakościowo. Wybierając ubrania szukajmy takich kolorów jak: brąz, grafit, granat, szary. Czerń najlepiej zostawić na wieczór.
Buty - te powinny być dobrej jakości i przede wszystkim czyste. Powinny komponować się ze strojem. Buty nie mogą być odkryte. Idealny obcas to od 5 do 7 centymetrów.
Zawsze nosimy rajstopy. Najbezpieczniejsze są te w cielistym kolorze. Do ciemnych butów i stroju możemy założyć grafitowe rajstopy. Czarne rajstopy zostawiamy na wieczór. Kryjące oraz wzorzyste rajstopy nie zawierają się w kodzie formalnym.
Torebka nie musi być dopasowana do butów. Pasek powinien być dobrany pod kolor butów.
Ilość biżuterii i perfum powinna być minimalna.

poniedziałek, 4 lipca 2011

Jak dbać o usta?

Poznając nowych ludzi najczęściej zwracamy uwagę na to jak wyglądają ich usta. Dlatego by zrobić dobre pierwsze wrażenie warto zadbać o to, by zawsze były wypielęgnowane.

Trening ust

- Kilka razy dziennie otwieraj szeroko usta
- Włóż kciuk do ust i zaciśnij usta kilka razy
- Językiem wypychaj wargi do przodu, a wargami powstrzymuj język

Masaż ust
Najlepiej użyć do tego celu starej szczoteczki. Następnie należy nałożyć krem nawilżający.

Pielęgnacja ust
- Nałożenie na usta cienkiej wartswy miodu. Po 15 minutach można go zlizać :)
- Używanie balsamów, błyszczyków i pomadek zawierających substancje pielęgnujące i filtr UV.