20 dollars

zarabiaj

piątek, 25 marca 2011

Jak się nie malować, czyli 15 błędów w makijażu

Nie od dziś wiadomo, że makijaż podkreśla kobiecą urodę - oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio wykonany. Błędy czasem wynikają z rutyny, czasem z niedoświadczenia lub po prostu z niewiedzy. Jakie błędy popełniamy najczęściej i jak ich unikać?

1. Kreska na oku - nie może być zbyt gruba, różnić się od tej na drugim oku, rozmazywać się. Taki makijaż najlepiej wykonywać ręką podpartą np. o parapet. Jeśli nie mamy wprawy w używaniu eyelinera w płynie, używajmy kredki lub eyelinera w pisaku. Namalowanie na powiece malutkich punkcików i ich połączenie ułatwi korzystanie z eyelinera. Kreskę można również delikatnie rozetrzeć, co złagodzi jej kontur.
2. Ślady mascary wokół oczu - tusz lubi się niestety kruszyć i rozmazywać, dlatego dolne rzęsy malujemy delikatnie. Jeśli ślad już jest, usuwamy go patyczkiem kosmetycznym.
3. Źle wyregulowane brwi - brwi muszą być symetryczne, zbyt mocno wyregulowane postarzają i wyostrzają rysy twarzy. Włoski wyrywamy pod linią brwi, zgodnie z kierunkiem ich wzrastania.
4. Konturówka różniąca się od szminki - kolor konturówki musi być dobrany do koloru szminki. Zadaniem konturówki jest tylko wyrównanie konturu ust i utrzymywaniu szminki w obrębie ust.
5. Źle dobrany kolor podkładu - za ciemny pokład bardzo postarza i tworzy efekt maski u osób z jasną karnacją. Za jasny podkład daje efekt gejszy. Kolor dobieramy przy świetle dziennym, do ogólnego kolorytu skóry.
6. Nadmiar perłowych cieni - takie cienie nakładamy cienką warstwą, gdyż podkreślają wszystkie zmarszczki i niedoskonałości.
7. "Warzenie się" cieni - jeśli nałożymy ich za dużo, zaczną zbierać się w kącikach oczu. Aby temu zapobiec, nałóż na powiekę odrobinę podkładu i dokładnie rozetrzyj. Wtedy cienie dłużej się utrzymają.
8. Skupianie się na jednym elemencie makijażu - jeśli podkreślamy oczy, pomalujmy usta chociażby bezbarwnym błyszczykiem. Jeśli podkreślamy usta, pomalujmy oko stonowanymi, matowymi kolorami. Unikniemy wtedy wrażenia niedokończonego makijażu.
9.  Krycie wyprysków grubą warstwą korektora/pudru - duża ilość tych kosmetyków uwydatnia krostki. Dobrze jest najpierw zrobić peeling, by złuszczyć martwy naskórek, a następnie nawilżyć skórę.
10. Brak korektora -  ukrywamy pod nim sińce i przebarwienia, które potrafią zespuć efekt każdego makijażu.
11. Źle  nakładany róż -  nie malujemy kółek na policzkach, bo daje to efekt lalki. Nakładamy go ostrożnie w niewielkiej ilości. Miejsce nakładania zależy od kształtu twarzy. Jeśli nie mamy doświadczenia, wybieramy kolory jasnego różu i brzoskwini.
12.  Rzęsy z grudkami - nie wyglądają one efektownie, więc jeśli mamy tusz, który zostawia grudki, rozczesujemy rzęsy grzebyczkiem.
13. Źle dobrany kolor szminki - odcienie różu i śliwki uwydatniają żółty odcień zębów. Najbardziej polecanym kolorem jest w takim wypadku czerwień.
14. Nakładanie dużej ilości błyszczyka - tego kosmetyku należy używać oszczędnie. Darujmy sobie brokatowy błyszczyk, jeśli mamy na powiekach cienie - również brokatowe.
15.  Nadmiar tuszu - tak jak w przypadku innych kosmetyków, tak i tutaj polecany jest umiar. Nadmiar tuszu skleja rzęsy i efekt jest odwrotny od pożądanego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz