20 dollars

zarabiaj

piątek, 13 maja 2011

Pielęgnacja paznokci

Mogą być ozdabiane na różne sposoby. Jednak piękne paznokcie muszą być przede wszystkim zdrowe i wypielegnowane.

1. Odżywianie od środka
Nawet najlepsza odżywka nie pomoże, jeśli organizmowi składników odżywczych. Dlatego warto dbać o prawidłowy poziom witamin i mikroelementów w organizmie. Przyjmowanie preparatów witaminowych najlepiej skonsultować z lekarzem, gdyż nadmiar jest równie szkodliwy co niedobór.

2. Odżywki do paznokci
Podstawowa kwestia to oznaczenie rodzaju paznokcia. Suchym paznokciom nie służy odżywka wapniowa, świetna jest za to oliwka. Jeśli paznokcie się kruszą, oznacza to, że są zbyt suche. Jeśli pękają wzdłuż, są tłuste. Jeśli kłopot sprawiają tylko niektóre paznokcie, wskazane są odżywki z silikonem.

3. Manikiur
Baza pod lakier - przedłuża trwałość lakieru oraz zabezpiecza paznokcie przed przebarwieniami i wysuszeniem.
Pilnik - najlepszy jest pilnik tekturowy. Podczas piłowania należy go prowadzić w jedną stronę.
Polerka - nie należy używać jej zbyt często, gdyż za cenę błyszczących paznokci, płytka staje się coraz cieńsza. Doskanale nabłyszcza oliwka.

4. Wycinanie skórek
Należy wykonywać to umiejętnie. Skórki powinny być lekko podcinane. Odsuwanie skórek patyczkiem również należy wykonywać delikatnie. Najlepiej rozmiękczyć skórki np. kąpielą, a następnie odsunąć je ręcznikiem.

5. Kremy do rąk i zmywacze
Krem najlepiej stosować po każdej czynności wysuszającej dłonie. Musi być dobrany do typu skóry i paznokcia. Najlepszy zmywacz to ten bez acetonu, natłuszczający.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz