20 dollars

zarabiaj

wtorek, 24 maja 2011

Przewodnik po kosmetykach cz.2

Każda kobieta by pięknie wyglądać, podkreśla swą urodę za pomocą makijażu. Dziś omawiam kilka następnych kosmetyków, które również przydają się w robieniu makijażu.
 
Róż
Ożywia kolor skóry, podkreśla kości policzkowe. Nakłada się go na upudrowaną twarz. Świetnie ukrywa zmęczenie.
Rada: Kolor różu powinien być dobrany do koloru błyszczyka.

Cień do powiek
Cienie mogą być dodatkiem do stroju, podkreślać kolor tęczówki, dodawać spojrzeniu blasku. Jasny cień powinien być bazą rozświetlającą do rozcieniowania reszty kolorów. Latem można go zastąpić utrwalającą bazą. Jeśli nie potrafimy dobrać koloru cienia, pozostańmy przy stonowanych kolorach. Cienie muszą być nałożone precyzyjnie - nie mogą się osypywać lub rozmazywać w niekontrolowany sposób. Łatwiej jest nakładać połyskujące cienie niż matowe. Brokaty nadają siętylko na wieczór.
Rada: Jeśli chodzi o kolory cieni, nie podążaj ślepo za modą. Nie wszystkim musi pasować dany odcień. Za to klasyka jest zawsze sprawdzona.

Eyeliner
Jest kilka rodzajów eyelinerów: w pędzelku, pisaku lub kredce. W makijażu bardzo wyostrza oko. Mocno podkreśla jego kształt, zagęszcza rzęsy. Eyelinerem najlepiej podkreślać tylko górną powiekę. Dolną najlepiej malować kredką. Przy dużej ilości cieni kreska powinna być bardzo delikatna.
Rada: Jeśli chcemy, by kreska była wyrazista lub kolorowa, zrezygnujmy z dużej ilości kolorów cieni. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz