20 dollars

zarabiaj

środa, 1 czerwca 2011

Przewodnik po kosmetykach cz.3

Każda kobieta by pięknie wyglądać, podkreśla swą urodę za pomocą makijażu. Dziś omawiam kilka następnych kosmetyków, które również przydają się w robieniu makijażu.
 
Mascara
To jeden z najczęściej używanych kosmetyków. Dodaje seksapilu, zapewnia oku oprawę. Grube szczoteczki są idelane dla cienkich rzęs, ntomiast cienkie, o rzadkim włosiu dobrze radzą sobie z długimi rzęsami. Małe szczoteczki lepiej docierają do dolnych rzęs. Mascary kremowe dają ładny, teatralny efekt. Te bardziej płynne lepiej rozdzielają rzęsy.
Rada: Kolorowym tuszem można pomalować całe rzęsy lub podkreslić tylko końcówki, dobierjąc kolor do koloru cieni.

Pomadka
Jest kilka rodzajów pomadek. Pomadką transparentną można malować usta bezpośrednio. W przypadku mocno kryjacej szminki lepiej nakładać ją pędzelkiem. Jasne kolory i połysk powiększają. Ciemne i matowe kolory pomniejszają i podkreślają każdą niedoskonałość.
Rada: Przy smokey eyes używaj bladych kolorów. Jeśli używasz mocnego koloru, niech oczy się nie wyróżniają.

Konturówka
Jest niezbędna, gdy chcemy by błyszczyk czy pomadka pozostały na swoim miejscu. Jest świetna również przy koekcji kształtu ust. Obrys trzeba zawsze lekko rozmyć i zgrać z odcieniem błyszczyka lub pomadki.
Rada: Trwałość pomadki zwiększy się jeśli konturówka będzie rozcieniowana na wargach.

Błyszczyk
Daje efekt zmysłowych ust. Nie powinny o stosować osoby z pionowymi zmarszczkami wokół ust. Można go używać samodzielnie lub na pomadkę.
Rada: Jeśli chcemy optycznie powiększyć usta, korzystaj z błyszczyków z brokatem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz