20 dollars

zarabiaj

wtorek, 14 czerwca 2011

Dbaj o włosy !

Każdy rodzaj włosów wymaga pielęgnacji. Bez tego włosy będą zniszczone i matowe. Poniżej porady co zrobić, by włosy były ozdobą, a nie udręką.

WŁOSY NORMALNE
Ten typ jest najlepszy, jeśli chodzi o pielęgnację. Niestety występuje najrzadziej. Mają piękny połysk i łatwo się układają. Włosom normalnym wystarczy mycie ich 2-3 razy w tygodniu szamponem do włosów normalnych oraz nakładanie odżywki, by utrzymać je w dobrej kondycji.

WŁOSY SUCHE
Suchość jest spowodowana zbyt małą ilością sebum. Włosy pozostają bez ochrony i są podatne na zniszczenia. Włosy są twarde, szorstkie i łamliwe. Elektryzują się i są trudne do ułożenia. Należy często myć włosy szamponem nawilżającym do włosów suchych i obowiązkowo nakładać odżywkę nawilżającą. Warto także stosować maski do włosów suchych. Należy unikać energicznego szczotkowania i suszenia suszarką.

WŁOSY PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ
Powodem jest nadmiar sebum, który nie pozwala wodzie odparować z powierzchni włosa. Włosy tracą puszystość, naturalny blask zamienia się w tłustawy połysk. Należy unikać wszelkich podrażnień skóry głowy. Ten typ włosów dobrze jest myć codziennie dobrym szamponem do włosów przetłuszczających się. Odżywki najlepiej dobierać z tej samej serii co szampon. Włosów nie zawijać w turban, lecz pozostawić swobodnie do wyschnięcia.

WŁOSY MIESZANE
Przetłuszczone u nasady i suche na końcach - to podwójny kłopot, jeśli chodzi o pielęgnację. Włosy najlepiej myć co drugi dzień stosując odpowiednie szampony i odżywki. Należy często podcinać końcówki i zapomnieć o produktach "bez spłukiwania".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz