20 dollars

zarabiaj

środa, 3 sierpnia 2011

Dezodorant czy antyperspirant - co wybrać?

Pocenie się to naturalna reakcja organizmu na wiele czynników (m.in. wysoką temperaturę lub stres). Nie da się go pozbyć, ale możemy kontrolować jego intensywność poprzez korzystanie z antyperspirantów i dezodorantów. Czym się różnią?

Większość z nas jest zdania, że używanie wyłącznie mydła i szamponu nie wystarczy do utrzymania prawidłowej higieny osobistej. Potrzebny jest kosmetyk, który zniweluje przykry zapach potu i ograniczy pocenie. Na rynku jest dostępnych wiele produktów, w różnych formach: spray, żel lub płyn. Zasadniczo można podzielić je na dwie kategorie: dezodoranty i antyperspiranty.

DEZODORANTY
Ten kosmetyk jedynie niweluje zapach potu. Nie ma wpływu na hamowanie procesu pocenia. Na krótko hamują proces rozkładu bakterii. Nie działają zbyt długo, ale mają bardzo różnorodne zapachy, które mogą współgrać z perfumami lub nawet je zastąpić. Ich formuła jest coraz bardziej ulepszana poprzez dodawanie substacji pielęgnujących lub opóźniających wzrost włosków.

ANTYPERSPIRANT
Substancje w nich zawarte hamują wydzielanie potu. Niestety zatykają przy tym gruczoły potowe. Mogą zostawiać białe ślady na ubraniach, ale są ciągle udoskonalane. Wiele z nich zapewnia świeżość przez całą dobę. Osoby o wrażliwej skórze powinny korzystać z antyperspirantów w kremie lub kulce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz