20 dollars

zarabiaj

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Higiena okolic intymnych

Dbając o miejsca intymne, należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą nam uniknąć podrażnień i cieszyć się uczuciem komfortu oraz uchronią przed chorobami wywołanymi niedostateczną lub nadmierną dbałością o czystość.

Najlepsze preparaty do higieny intymnej zawierają: kwas mlekowy, wyciąg z nagietka, kory dębu, rumianku oraz mają kwaśne pH. Zwykłe żele pod prysznic czy mydła mogą wysuszać i podrażniać okolice intymne. Nie stosuj gąbek, gdyż są one siedliskiem bakterii. Wystarczy, że będziesz podmywać się 2 razy dziennie. Podczas miesiączki powinnaś zwracać szczególną uwagę na higienę miejsc intymnych. Staraj się używać osobnego ręcznika.

Bardzo praktyczną rzeczą są wkładki higieniczne. W trakcie dni płodnych pochłaniają one wydzielany śluz. Są przydatne także jeśli mamy nieregularne miesiączki, gdyż mogą nas uchronić przed ewentualnym zabrudzeniem bielizny. Staraj się wybierać te oddychające.

Tampony i podpaski zmieniaj jak najczęściej. Gromadzą się na nich bakterie, które mogą przyczynić się do zakażeń lub chorób układu płciowego (np. zbyt długie przetrzymywanie tamponu może wywołać wstrząs).

Nie należy przesadzać także w drugą stronę. Nadmierna higiena może powodować uszkodzenie naturalnej flory, która pełni funkcję ochronną. Unikaj stosowania dezodorantów intymnych oraz irygacji pochwy.

Noś stringi tylko od czasu do czasu. Na codzień zakładaj bawełnianą bieliznę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz