20 dollars

zarabiaj

piątek, 29 lipca 2011

Jak poprawić naszą przemianę materii?

Czym właściwie jest metabolizm? Otóż jest to sposób i szybkość z jaką komórki naszego organizmu spalają kalorie. Na jego szybkość wpływa wiele czynników. Jak zatem podregulować naszą przemianę materii?

Przemiana materii najczęściej zwalnia wraz z wiekiem lub na skutek zbyt radykalnych diet. Metabolizm można przyspieszyć kilkoma sposobami:

1. Jedz produkty podnoszące temperaturę ciała - takie właściwości ma np. ostra papryka, pieprz cayenne i turecki, imbir. Ich działanie możemy wzmocnić, pijąc herbatę czarną, czerwoną lub zieloną.

2. Jedz śniadania - zapewne znasz powiedzenie: "śniadanie to podstawa". Jest w nim mnóstwo prawdy, gdyż zjedzone śniadanie pobudza nasz układ trawienny do działania. Organizm przestawia się z "trybu nocnego" na "tryb dzienny".

3. Utrzymuj odpowiednią ilość spożywanych kalorii odpowiednio do prowadzonego trybu życia - nieprawdą jest, że jeśli będziemy spożywać małą ilość kalorii, dużo schudniemy. Owszem, będziemy chudnąć, ale tylko do czasu. Później organizm przestawi się na tryb rezerwy, a każda bardziej kaloryczna rzecz będzie od razu odkładała się w postaci tłuszczyku. W ten sposób organizm zabezpiecza się, gdyby znów przyszły "gorsze czasy". Jeśli chcemy schudnąć, skonsultujmy się z dietetykiem.

4. Uprawiaj sport - każdy rodzaj sportu pomaga. Najskuteczniejszy jest trening interwałowy, w którym ćwiczenia o dużym stopniu intensywności przeplatają się z tymi o małym stopniu intensywności.

5. Jedz mało przetworzone produkty - im dany produkt jest mniej przetworzony, tym więcej energii musi zużyć nasz organizm na jego strawienie.

6. Spożywaj posiłki regularnie - dziennie powinniśmy jeść 4-5 razy dziennie, gdyż wtedy nasz organizm spala wszystko na bieżąco. Odkłada niewiele, bo wie że niedługo będzie kolejny posiłek.

7. Odpowiednio komponuj dietę - nie może w niej zabraknąć białek, węglowodanów i tłuszczy. Najlepiej nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia, a wtedy nasza dieta będzie zbilansowana i nie będzie obciążać organizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz