20 dollars

zarabiaj

piątek, 15 lipca 2011

Jak się pozbyć zbędnego owłosienia? Depilacja

Depilacja pozwala na krótki czas pozbyć się niechcianego owłosienia. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie kłopotu owłosienia ze względu na duży wybór metod.

Golenie maszynką - tę metodę stosuje najwięcej kobiet, gdyż jest tania, szybka, łatwa i bezbolesna. Niestety aby móc się cieszyć gładką skórą należy powtarzać zabieg co kilka dni.

Wosk -  polega na nałożeniu warstwy wosku, a następnie szybkim oderwaniu papierowego paska. Włoski nie mogą być zbyt krótkie. Również jest to tania metoda, jednak dość bolesna. Może powodować podrażnienia. Pozwala na długi czas cieszyć się gładką skórą.

Depilator - małe pęsetki usuwają włoski wraz z cebulkami, przez co za każdym razem rosną coraz słabsze. Wadą jest bolesność zabiegu, jednak nowoczesne depilatory posiadają funkcje minimalizujące ból. Skóra jest gładka na kilka tygodni. Depilator może powodować wrastanie włosków w skórę.

Depilacja chemiczna -  preparaty oddziałują tylko na zewnętrzną część włosa. Dzięki kwasowi zostaje rozpuszczona kreatyna włosa. Już po chwili włos jest osłabiony. Jest to łatwy i bezbolesny sposób. Może powodować uczulenia.

Depilacja laserowa - włoski po tym zabiegu odrastają po kilku latach. Zabieg polega na wielokrotnym naświetlaniu włosów laserem o różnej długości fali odpowiednim do koloru włosa.Uszkodzeniu ulega brodawka włosa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz