20 dollars

zarabiaj

czwartek, 7 lipca 2011

Jak latem ubierać się do pracy?

Na zewnątrz gorąco, a my musimy być w biurze ubrane elegancko? Która z nas nie miała kiedyś takiego problemu? Czy i na jakie odstępstwa można sobie pozwolić jeśli chodzi o strój do pracy latem?

Jeśli zależy nam na wizerunku profesjonalnej osoby powinnyśmy stosować się do zasad dress code. Określają one jasno wygląd pracownika w danej branży czy firmie. Zasadniczo można wyróżnić trzy sposoby ubierania się.
Kod formalny obowiązuje np. w dyplomacji, gdzie wymagany jest nienaganny wygląd. Wymagany jest wśród pracowników najwyższych szczebli w hierarchi firmy. Kod ten nie pozwala na dekompletowanie stroju czy szalone kolory. Ubrania powinny być dobre jakościowo. Wybierając ubrania szukajmy takich kolorów jak: brąz, grafit, granat, szary. Czerń najlepiej zostawić na wieczór.
Buty - te powinny być dobrej jakości i przede wszystkim czyste. Powinny komponować się ze strojem. Buty nie mogą być odkryte. Idealny obcas to od 5 do 7 centymetrów.
Zawsze nosimy rajstopy. Najbezpieczniejsze są te w cielistym kolorze. Do ciemnych butów i stroju możemy założyć grafitowe rajstopy. Czarne rajstopy zostawiamy na wieczór. Kryjące oraz wzorzyste rajstopy nie zawierają się w kodzie formalnym.
Torebka nie musi być dopasowana do butów. Pasek powinien być dobrany pod kolor butów.
Ilość biżuterii i perfum powinna być minimalna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz