20 dollars

zarabiaj

poniedziałek, 25 lipca 2011

Cellulit - jak się go pozbyć?

Jest nazywany "skórką pomarańczową". Pofałdowana i nierówna skóra jest wynikiem nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Zimą można go ukryć pod ubraniami, ale latem postarajmy się odsłonić piękne ciało. Jak się zabrać za cellulit?

1. Dieta
Bez diety nasze działania się nie powiodą. Ograniczmy spożycie alkoholu i słodyczy. Zrezygnujmy z dosładzanych serków, mlecznych deserów, cukru w czystej postaci i dań gotowych. Zamiast soli, używajmy ziół. Podstawą naszego codziennego menu powinny być białka pochodzące z chudego mięsa (głównie drobiowego), ryb, przetworów mlecznych oraz jaj. Dobrym źródłem białka są także warzywa, a w szczególności awokado, soja i soczewica.

2. Woda
Należy pić około 1,5 litra dziennie. Zamiast wody możemy pić także zieloną i czerwoną herbatę oraz napary z ziół. Taka ilość oczyści nas z toksyn i pomoże pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

3. Ćwiczenia
Skłony, przysiady, brzuszki, nożyce. Każde ćwiczenie bardzo pomaga w walce z cellulitem. Nie zapominajmy o regularnych ćwiczeniach, a po niedługim czasie zobaczymy rezultaty w postaci zmniejszenia cellulitu oraz wzmocnienia mięśni.

4. Kosmetki
Walkę z cellulitem mogą wspomóc różne antycellulitowe. Szukajmy takich, które w składzie mają: kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z bluszczu lub alg morskich.

5. Masaże i podszczypywanie
Wykonujmy je kilkakrotnie w ciągu dnia, a zwłaszcza przed wsmarowaniem kremu. Masaż i podszczypywanie skóry poprawi krążenie krwi, co spowoduje, że krem lepiej się wchłonie.

6. Prysznic
Polewajmy ciało naprzemian ciepłą i chłodną wodą. To również poprawi krążenie krwi. Pamiętajmy, by zawsze kończyć na chłodnym prysznicu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz