20 dollars

zarabiaj

poniedziałek, 18 lipca 2011

Jak się pozbyć zbędnego owłosienia? Epilacja

Epilacja w przeciwieństwie do depilacji, usuwa włoski na stałe. Dzieje się to poprzez osłabienie cebulki i mieszków włosowych. Poniżej przedstawię metody epilacji.

Elektroliza - jest to powolna, lecz bardzo skuteczna metoda. Wykorzystuje prąd stały, który przepływa przez tkankę między dwoma elektrodami. Aby zniszczyć jeden mieszek włosowy potrzebne jest ok. 30 sekund.

Termoliza - wykorzystuje prąd zmienny (w przeciwieństwie do elektrolizy) o niskim napięciu i wysokiej częstotliwości. Wysoka temperatura, która wytwarza się podczas przepływu impulsu, niszczy mieszki włosowe. Czas potrzebny na zniszczenie jednego mieszka to kilka sekund.

Blend - to połączenie termolizy i elektrolizy. Zastosowanie prądu stałego i zmiennego powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Dzięki temu jest mniej bolesny niż dwa powyższe zabiegi. Jest to najbardziej skuteczny zabieg, lecz trwa bardzo długo.

Elektroepilacja - jest to jedyna potwierdzona metoda trwałego usunięcia owłosienia. Polega na wprowadzeniu do mieszka włosowego miniaturowej sondy. Jest ona wykonana ze stali chirurgicznej i to przez nią płynie prąd. Macierz włosa zostaje trwale uszkodzona, co uniemożliwia jego wzrost.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz