20 dollars

zarabiaj

piątek, 5 sierpnia 2011

Jak dbać o siebie w trakcie podróży?

Część z nas jest już po urlopie, ale wielu z nas ma to jeszcze przed sobą. Niestety bywa tak, że warunki podróży nie zawsze pozwalają na pielęgnację taką, jakiej pragniemy.

Jeśli podróżujesz samolotem, samochodem czy pociągiem, zrezygnuj z pełnego makijażu. Nie zapomnij o nawilżeniu w dusznym środku transportu. Zwłaszcza podróż samolotem, to katorga dla skóry. Dlatego nie można zapomnieć o kremie nawilżającym.

Następną przydatną rzeczą są chusteczki nawilżane. Nadają się nie tylko do zmywania makijażu, lecz także do odświeżenia twarzy. Najlepsze są te z wyciągiem z aloesu, który ma działanie łagodzące.

Zamiast pudru i podkładu skorzystajmy z kremu tonującego. Niedoskonałości ukryj za pomocą korektora. Jeśli będziesz podróżować pojazdem bez klimatyzacji, zrezygnuj także z makijażu oczu. Na usta nałóż jedynie lekki balsam owocowy. Na wakacje koniecznie zabierz kosmetyki wodoodporne.

Przydać się może także woda termalna w sprayu. Jest idealna do odświeżenia i orzeźwienia twarzy. Stosuj ja na szyję, dekolt i twarz.

Jeśli masz tłustą cerę, niezbędne będą bibułki matujące. Awaryjnie można skorzystać z chusteczek higienicznych. Rozdziel je na warstwy i jedną z nich przyciśniej delikatnie do twarzy.

Nie tylko twarz potrzebuje nawilżenia, dlatego zawsze miej przy sobie krem do rąk. Przydatny będzie również żel bez spłukiwania do dezynfekcji rąk.

Na podkrążone i opuchnięte oczy pomocny jest żel arnikowy, krem ze świetlika lub roll-on z kofeiną.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz